E-book: Español para cada estación del año. Otoño.

Cena ebooka “Español para cada estación del año. Otoño.” (zawierającego ponad 270 stron tekstów i ćwiczeń!) to 49 zł. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych stron z ebooka (dostępnego w formacie PDF).

¿Co zawiera ten ebook?

- ponad 270 stron tekstów i ćwiczeń podzielonych na 5 bloków tematycznych:

El tiempo otoñal: dzięki temu rozdziałowi będziesz potrafił/a rozmawiać o jesiennej pogodzie i symbolach jesieni. Oczywiście przy okazji poznasz mnóstwo interesujących (i przydatnych!) słówek i wyrażeń :)

La vuelta a la escuela y a la oficina: ten rozdział zawiera słownictwo związane z edukacją i karierą zawodową, na jego stronach napotkasz zarówno terminy o charakterze oficjalnym, jak i kolokwializmy :)

El cuerpo humano: w tym rozdziale znajdziesz nazwy wieeeelu części ciała (i organów!), a także odpowiedniki niektórych z nich funkcjonujące w języku potocznym. Nie zabraknie także ciekawych wyrażeń idiomatycznych :)

La salud y la pandemia: to bardzo obszerny rozdział, obfitujący w słownictwo związane z chrobami, przypadłościami, szpitalem czy naszą nową rzeczywistością - pandemią.

Día de Muertos: czytając ten rozdział dowiesz się wiele o wierzeniach, które stanowią fundament tego meksykańskiego święta, poznasz jego najważniejsze symbole i sposoby celebrowania. Jeśli trochę mnie już znasz, z pewnością domyślasz się, że dorzuciłam do nich porcję użytecznych wyrażeń ;) 

- 50 różnorodnych ćwiczeń (uzupełnij, znajdź, przeczytaj, wybierz, połącz, odpowiedz…), w tym 11 ćwiczeń na rozumienie ze słuchu, przygotowanych we współpracy z lektorami z 4 krajów (Hiszpania, Salwador, Kolumbia i Argentyna). Dzięki nim możesz poznać wymowę charakterystyczną dla tych państw, a także postarać się odgadnąć, z jakiego kraju pochodzi dany lektor (informacje te znajdziesz wśród odpowiedzi do ćwiczeń) 

- listy słownictwa z każdego rozdziału

- słówka i wyrażenia z języka potocznego

- ¡i oczywiście mnóstwo idiomów! :)

¡OJO! ¡Tym razem również przygotowałam niespodziankę! Każda osoba, która zdecyduje się na zakup ebooka jesiennego, otrzyma prezent: mini-ebooka zatytułowanego “Palabras feas II” z kolejnymi 10 przekleństwami wyciągniętymi prosto z ust bardzo ekspresyjnych Hiszpanów ;)

Do kogo skierowany jest ten ebook?

Ebook “Español para cada estación del año. Otoño” jest skierowany do osób uczących się hiszpańskiego na poziomie średniozaawansowanym (A2-B2), lubiących ciekawe i nowatorskie materiały do nauki. Może być także przydatnym narzędziem dla nauczycieli poszukujących materiałów uzupełniających, umożliwiających uatrakcyjnienie prowadzonych zajęć :)

¿Chcesz się dowiedzieć, kogo Hiszpanie nazywają "un crack" czy "un hueso" poznać wiele wyrażeń idiomatycznych oraz meksykańskie tradycje związane z Día de Muertos? Wspaniale! To znaczy, że możesz przestać szukać - właśnie znalazłeś/aś idealnego ebooka dla siebie :)

Mini Cart 0

Koszyk jest pusty.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych