E-book: Español para cada estación del año. Invierno.

 

Ten ebook pozwoli Ci poszerzyć słownictwo, poznać hiszpańskie tradycje i poćwiczyć rozumienie ze słuchu.

Cena ebooka “Español para cada estación del año. Invierno.” (¡zawierającego ponad 150 stron tekstów i ćwiczeń!) to 39 zł. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych stron z ebooka (dostępnego w formacie PDF).

Co zawiera ten ebook?

- ponad 150 stron tekstów i ćwiczeń podzielonych na 5 bloków tematycznych:

El tiempo invernal (dzięki temu rozdziałowi będziesz potrafił/a rozmawiać o zimowej pogodzie, poznasz także interesujące "zimowe" wyrażenia)

La Navidad (ten rozdział zawiera ciekawe informacje na temat bożonarodzeniowych tradycji hiszpańskich. Umieściłam w nim również zdjęcia słodyczy i dań typowych dla tego okresu. Dzięki nim poczujesz świąteczną atmosferę ;)

La Nochevieja y otras fiestas (czytając ten rozdział, dowiesz się jak Hiszpanie świętują Sylwestra i poznasz wiele słów oraz wyrażeń związanych z wszelkiego rodzaju imprezami, także tych pochodzących z języka potocznego :)

El amor y las relaciones (to dość obszerny rozdział, bo temat któremu jest poświęcony to temat-rzeka ;) Prezentuję w nim słownictwo pozwalające opisać wszystkie etapy związku, a także wyrażenia związane ze zdradą, odrzuceniem czy rozstaniem)

Los sentimientos y estados de ánimo (ten rozdział również nie należy do krótkich;) Zawiera różnorodne słownictwo, za pomocą którego można wyrażać uczucia takie jak radość, zdziwienie, strach czy smutek)

- 50 różnorodnych ćwiczeń (uzupełnij, znajdź, przeczytaj, wybierz, połącz, odpowiedz…), w tym 10 ćwiczeń na rozumienie ze słuchu, przygotowanych we współpracy z lektorami z 5 krajów (Hiszpania, Peru, Meksyk, Wenezuela i Argentyna). Dzięki nim możesz poznać wymowę charakterystyczną dla tych państw, a także postarać się odgadnąć, z jakiego kraju pochodzi dany lektor (informacje te znajdziesz wśród odpowiedzi do ćwiczeń)

- listy słownictwa z każdego rozdziału 

- słówka i wyrażenia z języka potocznego 

- ¡i oczywiście mnóstwo idiomów! :)

Do kogo skierowany jest ten ebook?

Ebook “Español para cada estación del año. Invierno” został napisany zarówno z myślą o nauczycielach języka hiszpańskiego, którzy z jego pomocą mogą sprawić, że zimowe lekcje staną się bardziej atrakcyjne (z rozdziałami dotyczącymi związków i miłości oraz wyrażania uczuć można pracować w dowolnym momencie), jak i z myślą o osobach uczących się samodzielnie(poziom średniozaawansowany, A2-B1+). Ebook zimowy to innowacyjne i ciekawe uzupełnienie "tradycyjnych" podręczników :)

 

Jak powstał ten ebook? 

Rozpoczynając pracę nad tym ebookiem, chciałam stworzyć zbiór materiałów i bazę słownictwa, którego nie można znaleźć w "tradycyjnych" podręcznikach. Często zdarzało mi się spędzać wiele godzin w sieci, w poszukiwaniu interesujących materiałów dla moich uczniów. Dlatego postanowiłam przygotować teksty, które pozwolą mi w atrakcyjny sposób przybliżyć im temat świętowania Bożego Narodzenia czy Sylwestra w Hiszpanii, ale także umożliwią wprowadzenie tematyki dotyczącej miłości i związków (jako pretekstu użyłam 14 lutego, dnia zakochanych). Ten rozdział może być szczególnie przydatny dla osób, które chciałyby rozwijać znajomość języka poprzez oglądanie hiszpańskich filmów czy seriali, w których temat związków i miłości jest wszechobecny (a tego rodzaju słownictwa brakuje w podręcznikach językowych). Po pracy z rozdziałem "El amor y las relaciones" i dodanymi do niego ćwiczeniami rozmowa o związkach (po hiszpańsku) to będzie dla Ciebie "pan comido" (odpowiednik naszej "bułki z masłem" ;)) Natomiast rozdział poświęcony uczuciom i samopoczuciu zawiera mnóstwo słówek i wyrażeń pozwalających wyrażać takie emocje jak strach, smutek czy zdziwienie. Oczywiście w ebooku znajdziesz także solidną porcję wyrażeń idiomatycznych :) (które, nawiasem mówiąc, również często pojawiają się w hiszpańskich serialach czy filmach) 

Podsumowując: ten ebook powstał jako odpowiedź na potrzeby moich uczniów i moje jako lektorki języka hiszpańskiego :) Jestem pewna, że korzystając z niego rozwiniesz znajomość tego języka jednocześnie świetnie się bawiąc :)

¿Chcesz się dowiedzieć, kim jest "aguafiestas", jakie zjawisko opisujemy, używając słówka "flechazo" lub poznać dania i słodycze pojawiające się w hiszpańskich domach w okresie bożonarodzeniowym? Wszystkie te informacje (i wiele innych) znajdziesz w tym ebooku. Ciesz się zimową aurą z filiżanką gorącej kawy (lub herbaty) i dobrą książką (ebookiem!) :)

Mini Cart 0

Koszyk jest pusty.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych